banner isbank

Satranç Haberleri

TÜRKİYE SATRANÇ BİRİNCİ VE İKİNCİ LİGİ

         Türkiye Satranç Federasyonu tarafından gerçekleştirilen Türkiye Satranç Birinci Ligi ve bu yıl ilk kez hayata geçen Türkiye Satranç İkinci Ligi, 17 Temmuz 2017 tarihinde Konya Rixos Otel'de başladı.Birinci Lig'de 24 Takım ve 337 sporcu, İkinci Lig'de ise 33 takım ve 475 sporcu olmak üzere toplam 57 takım ve 812 sporcunun 9 tur sürecek zirve mücadelesinde Türk satrancının son derece güçlü takım ve sporcuları boy gösteriyor.

    Seviye Satranç Spor Kulübü ve Sader Satranç Spor Kulübü ilimizi temsilen ikinci ligde mücadele ediyor. Takımlarımıza başarılar diliyoruz.


2017 TÜRKİYE KULÜPLER SATRANÇ ŞAMPİYONASI BAŞLADI

         2017 Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası, 9 Temmuz 2017 tarihinde Konya Rixos Otel'de başladı.41 il ve KKTC'den 55 takım ve 712 sporcumuzun hamle yapacağı şampiyonanın açılış töreni; Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Ali Kanber, TSF Başkan Vekili Aşkın Keleş, Yönetim Kurulu Üyeleri WIM Nilüfer Çınar Çorlulu, Mustafa İmamoğlu ve Ali Ümit Şifaver, Temsilcilikler Koordinasyon Kurulu Başkanı Mustafa Eroğlu, MHK Başkanı Güran Ünal, Teknik Kurul Başkanı Aykut İlker Mete, Kulüpler Koordinasyon Kurulu Üyeleri ve Bölge-İl Temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşti.

      Turnuvada ilimizi temsil eden Gençlik Hizmetleri Spor Kulübümüze başarılar diliyoruz.


 

15 TEMMUZ DESTANI SATRANÇ TURNUVASI

    15 Temmuz Destanı Satranç Turnuvası 17-18 Temmuz 2017 tarihlerinde Şehitkamil Belediyesi Satranç Merkezinde yapıldı. turnuva yönergesi  final sıralama

 

     Turnuvanın ödül töreni 19.07.2017 Çarşamba günü saat 18.00'de Şehitkamil Belediyesi Atatürk Spor ve Kültür Merkezi'nde yapıldı.


 

 

 

MİNİKLER SATRANÇ ŞENLİĞİ

      Minikler  Satranç  Şenliği 17 Haziran 2017 Cumartesi günü  Coffeeshop Company'de( Primemall AVM yanı ) yapıldı. 2011 ve 2012 doğumlu sporcular şenliğimize katıldı.  yönerge  final sıralama

RESİM, KOMPOZİSYON ve ŞİİR YARIŞMASI SONUÇLANDI

       Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Satranç Federasyonu işbirliğinde düzenlenen "Neden Satranç Oynuyorum?" konulu yarışma sonuçlandı. Satrancı resim, şiir ve kompozisyon becerileri ile anlatan öğrencilerin eserlerinden ilk 10'u dereceye girdi.Stratejik düşünebilen nesiller yetişmesi için satranç sporunun önemini vurgulamak ve gençlere satranç sevgisini aşılamak amacıyla başlatılan yarışma, Türkiye'nin her köşesindeki ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşti. Gençler, kendilerini en iyi ifade edebildikleri resim, kompozisyon ve şiir kategorilerinde bin 962 eser ortaya koydu.

     Yarışma kapsamında, öğrenciler "Neden Satranç Oynuyorum" sorusuna bin 119 resim, 588 şiir, 255 kompozisyon ile cevap verdi. Yarışmaya katılan bin 962 eserden 90'ı seçilirken ilk 10'u dereceye girdi.

     Yarışmaya şiir dalında ilimizden katılan Şeyma Nur YENİGÜN dördüncü, komposizyon dalında katılan Rabia Betül KARAKAN yedinci oldu.

     Yarışmamıza verilen destekler için okullarımıza, birbirinden yaratıcı ve renkli eserleri bize ulaştıran öğrencilerimize, satranç dünyasının ne kadar büyüleyici bir dünya olduğunu bir kez daha görmemizi sağlayan tüm emek verenlere sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.